Uszlachetnienia

matowe i błyszczące

Dodatkowe efekty

2D i 3D

Zdobienie wydruków

złocenie, srebrzenie, lakier, foliowanie

Druk pokryty folią matową, błyszczącą lub soft

Uszlachetnienia

Folia błyszcząca

aby dodać do wydruków, zwłaszcza tych, które powstają na matowych materiałach, wyraźnego połysku – stosujemy uszlachetnienie w postaci nakładania błyszczącej folii. Produkt powleczony folią błysk przykuwa uwagę i jest równocześnie zdecydowanie bardziej odporny na zachlapania i naruszenia mechaniczne. Folia błyszcząca charakteryzuje się również właściwościami ożywiającymi barwy, co pozwala uzyskać bardzo dobry efekt na drukach, które zawierają zdjęcia bogate w kontrasty i kolory.

Najczęściej stosujemy to uszlachetnienie przy teczkach ofertowych i wizytówkach, czyli produktach, które mają przetrwać jak najdłużej, jednak stosunkowo niska cena pozwala na korzystanie z folii błysk także przy drukowaniu ulotek i plakatów.

Folia matowa

podobnie jak folia błyszcząca, jej matowy odpowiednik jest cienką warstwą nakładaną na gotowy wydruk, który pełni rolę ochronną, czyli zwiększa trwałość produktu. Zastosowanie matu ma na celu nadanie bardziej prestiżowego wyglądu i nuty subtelności. Kolory pod tą folią stają się bardziej stonowane i mniej jaskrawe. Bardzo dobrze sprawdza się przy bardziej umiarkowanych kolorystycznie projektach.

Często stosowana jest przy drukach profesjonalnych. Świetnie sprawdza się na wizytówkach, teczkach ofertowych, zaproszeniach i menu hotelowych/restauracyjnych. 

Folia soft

jest również folią matową, ale wyróżnia ją coś więcej: jest w dotyku aksamitna i bardzo delikatna. Jej zadaniem jest nie tylko stonowanie całego projektu, wyciszenie barw – folia soft nadaje wydrukom wyrazistości i wzmacnia przekaz reklamowy także poprzez zmysł dotyku. Jest niezbędnym elementem przy złoceniu i srebrzeniu. Chroni druk przed wilgocią i ścieraniem. Docelowym przeznaczeniem są produkty ekskluzywne.

 

Foliowanie błyszczące lub matowe można zastosować na: plakatach, ulotkach, ulotkach składanych, wizytówkach oraz teczkach ofertowych. Folią soft pokrywamy wizytówki, plakaty do formatu A3 oraz ulotki i ulotki składane.

Gadżety z własnym nadrukiem