Uszlachetnienia

matowe i błyszczące

Dodatkowe efekty

2D i 3D

Zdobienie wydruków

złocenie, srebrzenie, lakier, foliowanie

Wydruki zdobione lakierem wybiórczym UV punktowym

Uszlachetnienia

Klasyczny lakier wybiórczy UV, zwany niekiedy lakierem punktowym, stosujemy na matowych materiałach reklamowych. Bardzo często wydruki pokrywamy wcześniej folią matową lub soft touch dla podkreślenia kontrastu. Ta metoda uszlachetniania polega na nałożeniu błyszczącej warstwy lakieru tylko i wyłącznie na wybranych elementach druku. Dzięki takim zabiegom wybrane elementy graficzne lub teksty pozostają w kontrze dla reszty projektu. Pozwala to wyróżnić najważniejsze cechy lub informacje dla danego produktu. Podczas, gdy wskazane przez nas konkretne miejsca błyszczą się i przyciągają uwagę, reszta pozostaje matowa i stanowi doskonałe, stonowane tło.

Opisywany na tej stronie lakier nakładany jest na płaszczyźnie wydruku i w odróżnieniu od lakieru wybiórczego UV 3D nie ma wyraźnie trójwymiarowego charakteru.

Lakier wybiórczy UV nakładamy na materiały uszlachetnione folią matową, czyli na wizytówki, ulotki składane lub teczki ofertowe.

Do 22 LIPCA BIURO BĘDZIE NIECZYNNE. ZAMÓWIENIA PRZYJMUJEMY WYŁĄCZNIE DO 11.07. Nie wpłynie to na czas realizacji zleceń już przyjętych do realizacji.