Efekt WOW - taki jest cel wprowadzenia do oferty wydruków uszlachetnionych kolorem złota lub srebra. Niezależnie czy są to wizytówki, ulotki czy plakaty - pełnokolorowe wydruki pokrywamy folią soft touch, która jest aksamitna w dotyku i wprowadza pierwszy element ekskluzywnego produktu. Następnie nanosimy dodatkową metalizowaną warstwę, która daje efekt złota lub srebra.

Struktura tej warstwy jest trójwymiarowa, co zapewnia dodatkowy odbiór wydruku również przez dotknięcie. Elementy pokryte tą warstwą są błyszczące i odbijają światło zewnętrzne. Srebrzenie większych elementów wydruku daje efekt przypominający lustro.

Ze względu na efekt 3D elementy ze złoceniem lub srebrzeniem powinny być odsunięte od linii cięcia o minimum 3 mm. Świetnie sprawdzą się dla liter od 12 pkt i linii grubości od 2 pkt. Warstwa ze złoceniem lub srebrzeniem jest całkowicie nieprzezroczysta, więc nie powinna być dublowana w druku.

 

drukarnia wroclaw zlocenie srebrzenie

 

druk pokryty srebrem lub z efektem złota 3D

 

 

Materiały reklamowe zyskują kolejną odsłonę. Teraz możemy je wykonać w nietypowych kształtach i ekskluzywnej formie. Dostępne również w niskich nakładach!

 

ulotki o nietypowym kształcie wycinane

 

Ulotki, plakaty, czy inne materiały o nietypowym kształcie drukujemy na grubym kartonie 300g lub na kredzie 350g i udostępniamy dodatkowo możliwość bigowania - tak by ulotkę łatwo można było złożyć. Druk jak zawsze jest najwyższej jakości, a wszelkie materiały, które będą składane uszlachetniamy folią błyszczącą, matową lub soft skin.

Dla wydruków pokrytych delikatną folią soft skin dostępne jest złocenie, srebrzenielakier wybiórczy 3D.

Wykorzystaj nowe możliwości i przełam stare schematy! Stwórz własny kształ wydruków lub wprowadź wycięcia w papierze dopasowane do kompozycji.

 

drukarnia wrocław ulotki o nietypowym kształcie

 

Klasyczny lakier wybiórczy UV, zwany niekiedy lakierem punktowym, stosujemy na matowych materiałach reklamowych. Bardzo często wydruki pokrywamy wcześniej folią matową lub soft touch dla podkreślenia kontrastu. Ta metoda uszlachetniania polega na nałożeniu błyszczącej warstwy lakieru tylko i wyłącznie na wybranych elementach druku. Dzięki takim zabiegom wybrane elementy graficzne lub teksty pozostają w kontrze dla reszty projektu. Pozwala to wyróżnić najważniejsze cechy lub informacje dla danego produktu. Podczas, gdy wskazane przez nas konkretne miejsca błyszczą się i przyciągają uwagę, reszta pozostaje matowa i stanowi doskonałe, stonowane tło.

Opisywany na tej stronie lakier nakładany jest na płaszczyźnie wydruku i w odróżnieniu od lakieru wybiórczego UV 3D nie ma wyraźnie trójwymiarowego charakteru.

 

drukarnia Wrocław - lakier wybiórczy UV

 

Folia błyszcząca

aby dodać do wydruków, zwłaszcza tych, które powstają na matowych materiałach, wyraźnego połysku - stosujemy uszlachetnienie w postaci nakładania błyszczącej folii. Produkt powleczony folią błysk przykuwa uwagę i jest równocześnie zdecydowanie bardziej odporny na zachlapania i naruszenia mechaniczne. Folia błyszcząca charakteryzuje się również właściwościami ożywiającymi barwy, co pozwala uzyskać bardzo dobry efekt na drukach, które zawierają zdjęcia bogate w kontrasty i kolory.

Najczęściej stosujemy to uszlachetnienie przy teczkach ofertowych i wizytówkach, czyli produktach, które mają przetrwać jak najdłużej, jednak stosunkowo niska cena pozwala na korzystanie z folii błysk także przy drukowaniu ulotek i plakatów.

druk - foliowanie błyszczące - folia błysk

Folia matowa

podobnie jak folia błyszcząca, jej matowy odpowiednik jest cienką warstwą nakładaną na gotowy wydruk, który pełni rolę ochronną, czyli zwiększa trwałość produktu. Zastosowanie matu ma na celu nadanie bardziej prestiżowego wyglądu i nuty subtelności. Kolory pod tą folią stają się bardziej stonowane i mniej jaskrawe. Bardzo dobrze sprawdza się przy bardziej umiarkowanych kolorystycznie projektach.

Często stosowana jest przy drukach profesjonalnych. Świetnie sprawdza się na wizytówkach, teczkach ofertowych, zaproszeniach i menu hotelowych/restauracyjnych.


foliowanie matowe - drukarnia we Wrocławiu na Krzych (Borek)

 

Folia soft touch

jest również folią matową, ale wyróżnia ją coś więcej: jest w dotyku aksamitna i bardzo delikatna. Jej zadaniem jest nie tylko stonowanie całego projektu, wyciszenie barw - folia soft touch nadaje wydrukom wyrazistości i wzmacnia przekaz reklamowy także poprzez zmysł dotyku. Jest niezbędnym elementem przy złoceniu i srebrzeniu. Chroni druk zadruk przed wilgocią i ścieraniem. Docelowym przeznaczeniem są produkty ekskluzywne.

 

soft touch - foliowanie druku we Wrocławiu

 

 

 

Lakier wybiórczy 3D w odróżnieniu od klasycznego lakieru UV jest wypukły. Ta dodatkowa warstwa nałożona na pozostałą część wydruku wzbogaci finalny projekt o wyczuwalną strukturę. Otrzymany produkt będzie oddziaływał nie tylko wizualnie, ale także na zmysł dotyku. Dodatkowo lakier UV3D wzmacnia kolory. Proces produkcji wymaga, aby to uszlachetnienie było nakładane na wydruki pokryte folią soft touch, co finalnie tworzy produkt wyróżniający się i ekskluzywny.

Lakier UV3D ze względu na trójwymiarowy charakter powinien być oddalony o 3 mm od linii cięcia. Świetnie sprawdzi się przy fontach większych niż 12 pkt i liniach powyżej 2 pkt oraz nieregularnych kształtach pokrywających kreatywne projekty.

 

drukarnia Wrocław - lakier 3D trojwymiarowy

 

 

Drukarnia Wrocław Krzyki